Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

 

FJÄLLRÄVEN Greenland WAX 90 g (Grónský vosk)

Číslo výrobku:
F79060
EAN:
7392158015450
Výrobce:
Naše cena s DPH:
279 Kč / ks
Naše cena bez DPH:
231 Kč / ks
Termín dodání:
skladem
279 Kč / ks
ks

Popis výrobku

Greenland WAX / Grónský vosk 90 g.

Je ručně vyráběn od roku 1968
Není nadsázkou říkat, že Grónský vosk je čistě řemeslnou výrobou. Parafín se roztaví ve velké nádobě (která je stále stejná již od šedesátých let minulého století). Když parafin dosáhne správné teploty, přidávají se bloky včelího vosku a vše se smíchá. Směs se pak nalije do forem a ponechá se zchladnout, předtím, než se zabalí do kartonových krabic.
Dnes je vyráběno zhruba 70 000 bloků Grónského vosku každý rok. A každý z nich byl vařený ve stejném nádobě stejným způsobem. 

Grónský vosk je originální ručně vyráběný vosk od firmy Fjällräven. Samotná výroba je tajná, ale ingredience jsou zřejmé: čistý parafin a velmi kvalitní včelí vosk. Nepoužívá se rozpouštědel a chemikálií. Toto dělá z Grónského vosku šetrný výrobek vůči přírodě a alternativu na jiné chemicky vyráběné impregnace.

Ekologicky nezávadná vosková impregnace pro textilní oblečení a též i pro impregnaci textilních zavazadel SW-Motech Legend Gear, kdy při občasné aplikaci zavazadla zachovávají své vlastnosti a přitažlivý design. Vetřením vosku do materiálu a následným zahřátím zanechává povrch odolný vůči vodě a dalším elementům.
Vosk lze použít také na kožené oblečení v kombinaci s textilem, kdy tímto voskem impregnujete textilní části.

Složení:

65% parafín, 35% včelí vosk
Parafín je produkt na bázi oleje. Nedráždí pokožku - místo toho má změjčující účinek a pomáhá pokožce udržet si vlhkost a pružnost. Parafín se používá v kosmetických přípravcích, kosmetice a fyzioterapeutické léčbě např. artritidy. Včelí vosk je zcela přírodní produkt; pochází z farem včel a je vedlejším produktem výroby medu.

Vlastnosti:

  • Přírodní produkt vyrobený ze včelího vosku a parafínu
  • Vodotěsná impregnace pro tkaniny
  • Odpuzuje nečistoty
  • Zvyšuje trvanlivost a odolnost tkanin
  • Snadná aplikace - vetře se na provrch tkaniny a za použití vysoučeče vlasů se vosk zapustí do tkaniny (viz instruktážní video)

Jak voskovat?

Vezměte kostku vosku Greenland Wax a dlouhými pohyby ji v tenké rovnoměrné vrstvě vtírejte do tkaniny. Je důležité nanést vosk v dostatečné vrstvě po celé tkanině. Vosk následně rozpusťte pomocí žehličky nastavené na nízkou nebo střední teplotu bez páry a nechte vosk vsáknout do tkaniny. Můžete také použít fén nebo plamen polního vařiče. Vosk taje přibližně při teplotě 55–60 °C.
Chcete-li voděodolnost tkaniny ještě zvýšit, neaplikujte jednu silnou vrstvu vosku, ale postup několikrát opakujte. 

Odstranění vosku

Vrstvu vosku můžete z látky odstranit, což je velmi praktické pro pobyt v teplých a suchých oblastech. Bez impregnační vrstvy vosku se maximálně zvyšuje prodyšnost látky. Vosk z látky jednoduše odstraníte vypráním oděvu v pračce. 

 

 

Návod k použití

 

Odeslat dotaz

Odeslat dotaz
 
Ověřeno zákazníky

Ověřeno zákazníky

 

HZmoto - netkatalog.czMotocyklové příslušenství, doplňky - netkatalog.cz
Najdete nás na Facebooku

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.